Często niedocenianym działem elektryki jest dobrze wykonany projekt. Jest to podstawa do prawidłowego wykonania instalacji nie tylko pod kątem naszego bezpieczeństwa czy doboru przekrojów kabli ale przede wszystkim pod kątem bezproblemowego użytkowania danej instalacji. Dobór odpowiedniej ilości gniazd oraz ich rozmieszczenie będą nam towarzyszyć przez kolejne lata użytkowania. Złe rozmieszczenie, czy zbyt mała ilość będą wywoływać u swoich użytkowników negatywne emocje zamiast radość z bezproblemowego użytkowania. Zawsze mogą Państwo liczyć na nasze doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie, a Państwa zadowolenie z użytkowania będzie dla nas największą radością.


W naszej ofercie znajduje się zarówno wykonanie nowych instalacji elektrycznej jak i wymiana starych bez względu na to czy mamy do czynienia z małym domkiem jednorodzinnym, mieszkaniem czy wielkim biurem. Należy pamiętać, że wymianę instalacji elektrycznej powinniśmy wykonać przed położeniem tapet, gładzi czy płytek. Ocenę stanu instalacji, od której uzależniony jest zakres prac zawsze należy zlecić uprawnionemu elektrykowi. Dopiero po sprawdzeniu obwodów elektrycznych można przystąpić do ustalenia zakresu prac. Wymiana instalacji szczególnie zalecana jest w miejscach gdzie występują jeszcze przewody aluminiowe. W odróżnieniu od większości drobnych prac remontowych, które możemy przeprowadzić samodzielnie, prace przy instalacjach elektrycznych może wykonać jedynie specjalista. To od jego wiedzy zależeć będzie BEZPIECZEŃSTWO Państwa i Państwa bliskich oraz funkcjonalność całej instalacji. Istotne jest aby był to sprawdzony elektryk z odpowiednimi uprawnieniami.


Kolejną dziedziną, w której się specjalizujemy to rozdzielnie elektryczne. Nie ma znaczenia czy jest to nowa rozdzielnia, czy przebudowa starej zawsze będzie to serce naszej instalacji. Serce, które ma zapewnić bezproblemowe działanie przez wiele lat, a przede wszystkim zabezpieczyć nas przed ewentualnymi problemami wynikającymi z nieodpowiedniej obsługi bądź sytuacjami losowymi. Szczególnie polecaną ochroną przed porażeniem prądem są montowane w rozdzielniach wyłączniki różnicowoprądowe, które mogą nam uratować życie w sytuacjach dotkniecia przewodu pod napięciem bądź urządzenia, w którym nastąpiło uszkodzenie izolacji. Ilość wyłączników różnicowoprądowych powinna być dobrana optymalnie do konkretnej instalacji, w taki sposób aby uszkodzenie jednego obwodu nie pozbawiło nas prądu w całym domu. W takie sytuacji warto zdać się na wiedzę i doświadczenie wyspecjalizowanego elektryka.


Unikatowe i kreatywne rozwiązania w zakresie oświetlenia już chyba nikogo nie powinny dziwić. Mnogość rozwiązań oferowanych przez wielu producentów powoduje, że instalacja oświetleniowa może być dopasowana indywidualnie do każdego użytkownika. Ta sama mnogość rozwiązań w połączeniu z różnymi typami urządzeń takich jak czujniki ruchu, ściemniacze, wiatraki, sterowanie z pilota powoduje różne problemy przy podłączeniu tych wszystkich elementów w jedną działającą całość. W takim przypadku mogą Państwo liczyć na nasze usługi.


Wykonujemy również instalacje oświetleniowe dla biur w zakresie różnego typu opraw: oprawy rastrowe, downlight, oświetlenie awaryjne czy ledowe. Ilość światła padająca na stanowisko pracy musi spełniać określone wymogi w zależności od rodzaju wykonywanej czynności czy przeznaczenia danego pomieszczenia w budynku. Poprawność wykonania instalacji oświetleniowej powinna zawsze być poparta protokołem pomiarowym, podpisanym przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami.


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż samodzielne podłączenie kuchenki, płyty indukcyjnej czy ceramicznej grozi utratą gwarancji. Pomijam już fakt, że takie próby podłączenia mogą zakończyć się spaleniem naszego nowo zakupionego sprzętu, a takiego uszkodzenia gwarancja nie obejmuje. Pieczątka uprawnionego elektryka w karcie gwarancyjnej zapewnia bezproblemowe korzystanie z gwarancji producenta. Również w tej dziedzinie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.